Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na vině je Atlantida

14. 12. 2009

Před sochou Lva jsme každý večer kladly dvě misky vytepané ze zlata. V jedné bylo mléko, v druhé vybrané dobré kousky masa. Ráno byly vždy obě misky prázdné. Všichni včetně vládcových žen - jeho samého bych vyjmula - věřili, že mléko i maso jí duch, sídlící v soše Lva. Velmi brzy  jsem zjistila, že obsah obou misek zmizí - ale v žaludcích chrámových koček, ne chrámového Lva. I tak se ovšem dá říci, že lev přijal náš dar a nechal ho pozřít ústy svých miniatur. Neboť kočky jsou zdrobnělí lvi a my je rovněž uctíváme, i když ne tak výrazně jako lvy.  Kočky chová ve své domácnosti každá rodina a stejně jako v chrámu vždy večer jim předkládá potravu - samozřejmě dle svého postavení a finančních možností.  Jinak se mají kočky v paláci, jinak ve čtvrti chudiny. My kněžky chováme v chrámu Lva sedm koček. Sedmička je číslo posvátné, dané nám bohy. Mám ráda kočky.

Jsou to hrdí, svobodní tvorové, které nelze zvládnout třeba jako psy. Nemůžeme jim nařídit, co mají dělat. Kočka vždy jedná po svém a člověk se jí musí přizpůsobit.

Ostatně jedna ze zkoušek, zda budu přijata do chrámu Lva, spočívá v mém setkání s chrámovými kočkami. Očichaly mě, a protože jsem se jim zřejmě zamlouvala, dovolila mi ta nejstarší, nádherně žíhaná kočka se zelenýma očima a hebkou srstí, abych ji pohladila. I šest ostatních mi postupně dovolilo, abych se jich dotkla. Pro velekněžku to bylo znamení, že mohu sloužit Bohu Lva. K mým povinnostem v chrámu patřilo pravidelné krmení koček a vyčesávání jejich kožíšků. Proto vím, že hladem nestrádaly, ale přesto si každý večer chodily pro potravu připravenou pro sochu Lva.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vzácná, jedinecná kniha v dnesním světě

(Jitka Tomečková, 10. 1. 2010 20:32)

Kniha na Vině je Atlantida je jedinečná kniha, nejen o minulých zivotech Egypta, kde kazdý muze najít kus své minulosti, ale predevsím jsou tam vzácné myslenky, pro vsechny generace, zijící a rodící. Pro vsechny kdo cetli Dr. Lobsanga Rampu mohu doporucit, autorka je zijící Lobsang, stejné myslenky a mnoho nového, co nás v duchovním vyvoji posune o hodne velký kus vpred. Je pro vsechny hledající, kterí hledají v case velkého duchovního probouzení.